Tradycyjnie jak co roku odbyła się w CE Noc Gimnazjum – stało się to 9 czerwca z piątku na sobotę (od 19.30 do ok. 6.00 rano). Aktywny udział wzięło sporo uczniów z pierwszych, drugich i trzecich klas gimnazjum. Były zawody sportowe (np. siatkówka czy tenis stołowy), noc filmowa, gry komputerowe, karaoke, grill na dziedzińcu szkolnym, testy psychologiczne.
Tradycyjnie jak co roku odbyła się w CE Noc Gimnazjum – stało się to 9 czerwca z piątku na sobotę (od 19.30 do ok. 6.00 rano). Aktywny udział wzięło sporo uczniów z pierwszych, drugich i trzecich klas gimnazjum. Były zawody sportowe (np. siatkówka czy tenis stołowy), noc filmowa, gry komputerowe, karaoke, grill na dziedzińcu szkolnym, testy psychologiczne. Nad całością czuwała Dyrekcja (mgr inż. J. Pytlik i mgr M. Świetlik), opiekę nad młodymi ludźmi zapewnili: mgr Przybyła (koordynatorka całości), mgr Franckiewicz, mgr Grzyb, mgr Gerlich, mgr Surdyka, mgr Kowalczyk, mgr Janus, mgr Popczyk, mgr Łacwik, mgr Kurczyna, mgr Ratajczak, mgr Stachowiak, mgr Dworska, mgr Pańpuch, mgr Mazurkiewicz. Młodzież dobrze się bawiła, bo też program był dość zróżnicowany. Pomagali m.in. uczniowie z klasy I Lb (fitness).
W sali 220 (pracownia polonistyczna, ale też siedziba Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Orion") mgr K. Kurczyna przygotował zajęcia filmoznawcze. W ramach mini maratonu "kina straszącego" młodzież gimnazjalna zapoznała się z klasyką: najpierw legendarny "Omen" Richarda Donnera z 1976 roku, potem film Shyamalana "Znaki" ("The Signs") z ciekawą kreacją Mela Gibsona. Przed projekcjami były oczywiście zwięzłe prelekcje, potem dość ożywione dyskusje (nasi gimnazjaliści to i owo wiedzą o kulturze masowej). Zastanawialiśmy się nad poetyką horroru satanicznego i thrillera SF, nad kontekstami historycznymi i filozoficzno-religijnymi, analizowaliśmy symbolikę tych dzieł kinowych i swoistość filmowych środków artystycznego wyrazu. Przy okazji przeprowadzono dwa mini konkursy związane z kinem grozy (pisemny i ustny) – nagrodą były słodkości. Co ciekawe, filmy grozy oglądały głównie dziewczyny.
KK