My - ludzie, kowalami własnego losu

Często mówimy, że człowiek jest kowalem swojego losu. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad sensem tego stwierdzenia? Słuszny jest fakt, iż to tylko my odpowiadamy za to, kim będziemy,co stanie się z nami samymi w przyszłości. Wydaje się, że nikt nie może wpłynąć na to, jak prowadzimy swoje życie. Musimy wiedzieć, jak te życie dobrze wykorzystać.Powinniśmy starać się ukształtować swój losi wpłynąć na bieg wydarzeń, bo wiele jest w naszych rękach. Jako kowale mamy swoje żelazo, tym żelazem jest życie, które sami sobie kujemy, a to, co z niego wykujemy,zależy głównie od nas. Chytry los często rzuca nam przeszkody pod nogi, tylko my sami możemy sobie z nimi poradzić. Czy sposób naszego istnienia jest zależny od podejmowanych przez nas decyzji? – Jak najbardziej! Podejmowane przez nas decyzje są swojego rodzaju furtką dla naszych czynów. Dlatego spożytkujmy nasze życie jak najlepiej, wykorzystajmy wszelkie zdolności i talenty, którymi obdarzył nas Bóg, i poświęcajmy się temu, co naprawdę lubimy. Przecież każdy z nas ma jakieś swoje własne cele, pragnienia, a czasem nawet powołanie. Życie bez określonego dla nas celu nie ma większego sensu. Zostawmy po sobie coś, co przyda się przyszłym pokoleniom. Stwórzmy coś charakterystycznego, tylko dla nas.
[...]

Autor: Adrian KowalczykCzęsto mówimy, że człowiek jest kowalem swojego losu. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad sensem tego stwierdzenia? Słuszny jest fakt, iż to tylko my odpowiadamy za to, kim będziemy,co stanie się z nami samymi w przyszłości. Wydaje się, że nikt nie może wpłynąć na to, jak prowadzimy swoje życie. Musimy wiedzieć, jak te życie dobrze wykorzystać.Powinniśmy starać się ukształtować swój losi wpłynąć na bieg wydarzeń, bo wiele jest w naszych rękach. Jako kowale mamy swoje żelazo, tym żelazem jest życie, które sami sobie kujemy, a to, co z niego wykujemy,zależy głównie od nas. Chytry los często rzuca nam przeszkody pod nogi, tylko my sami możemy sobie z nimi poradzić. Czy sposób naszego istnienia jest zależny od podejmowanych przez nas decyzji? – Jak najbardziej! Podejmowane przez nas decyzje są swojego rodzaju furtką dla naszych czynów. Dlatego spożytkujmy nasze życie jak najlepiej, wykorzystajmy wszelkie zdolności i talenty, którymi obdarzył nas Bóg, i poświęcajmy się temu, co naprawdę lubimy. Przecież każdy z nas ma jakieś swoje własne cele, pragnienia, a czasem nawet powołanie. Życie bez określonego dla nas celu nie ma większego sensu. Zostawmy po sobie coś, co przyda się przyszłym pokoleniom. Stwórzmy coś charakterystycznego, tylko dla nas.

Często jednak tego nie widzimy, dlaczego? Być może szarość i monotonia naszego życia zagłuszają nam nasze ukryte pragnienia. Przecież jesteśmy wolnymi ludźmi. Myślę jednak,że wolność trzeba umieć wykorzystać. Dzięki tej właśnie wolności mamy szanse pokazać samych siebieoraz udowodnić słuszność podejmowanych przez nas decyzji.Porównanie nas, ludzi, do kowali własnego losu, jest bardzo trafne, gdyż każdy z nas chce osiągnąć coś wielkiego w swoim życiu.Odnosi się też do samokształcenia, to zdolność kreowania, tworzenia swojej drogi życiowej czy wprowadzenia zmian w swoje życie. Bóg stworzył świat i człowieka oraz, że ma wobec każdego z nas swój plan , ale daje nam- ludziom także rozum i wolną wolę, a dzięki nim możemy wybrać drogę, którą podążymy w przyszłość.

Autor: Adrian Kowalczyk